Спеціально для видання LIKEinUA Варсік Дадаян: провідний пластичний хірург з пластики тіла Grace Clinic з успішним досвідом більш ніж 18 років, кандидат медичних наук, пластичний хірург 2023 by «Woman of Universe Dubai», сертифікований майстер з техніки високоточного HD ліпоскульптурування тіла та абдоміноплатики ( закінчила авторську Школу всесвітньо визнаного професора ліпоскульптури та пластики живота Альфредо Ойоса).

Як особисто Ви дійшли того, щоб стати пластичним хірургом? Чи це був Ваш перший усвідомлений вибір?

Виходить так, що з дитинства я хотіла бути доктором, але не тільки я, а й батьки, мої близькі, бо в школі я добре вчилася. І з самого початку я мріяла бути хірургом. Терапія була мені не цікава, бо я хотіла допомагати людям. З другого курсу медичного закладу я розпочала свою активну практику: ходила в лікарні, була на чергуваннях та навчалася у найкращих хірургів. Для мене робота в лікарні була надихаючою. Коли кажуть, що якщо хочеш стати кращим, потрібно вчитися у найкращих – це стовідсоткова правда. Саме тому у своїй професії я обираю найкращих хірургів зі всього світу та приїжджаю до них на навчання. Це можуть бути хірурги-професори, які, наприклад, найкращі в області пластики грудей, тоді я їду вчитися пластики грудей. Ось як Альфредо Хоес — він найкращий у ліпоструктуруванні. Тому треба вчитися у найкращих.

Коли Ви зустрічаєтеся з людиною, то як професіонал відразу бачите, що і де можна підправити чи бачите людину, особистість, а вже потім зовнішність?

Насамперед, навіть коли пацієнти мене запитують, навіть сьогодні була консультація, пацієнтка запитує мене, що я можу порадити. А я завжди відповідаю, що потрібно слухати себе, чого хочеться саме пацієнтові, а потім вже я дам поради.

Зараз ви провідний пластичний хірург однієї з найвідоміших клінік України Grace – за якими спеціалізаціями ви працюєте зараз і чим ви відрізняєтесь від інших хірургів?

Я дуже люблю і займаюся пластикою тіла – ліпоскульптурування (метод корекції контурів тіла, шляхом забору і перерозподілу власної жирової тканини з «проблемних зон»), абдомінопластикою (відновлення естетичних пропорцій живота), маммопластикою (зміна форми та розмірів молочних залоз, корекцію ареоли та сосків), відновлення мам після вагітності та пологів  (діастаз передньої черевної стінки, ліпосакції, а також відновлення форми об’ємів молочних залоз) – це мій основний напрямок у клініці Grace.

Які існують найпоширеніші міфи про пластичну хірургію?

Існує поширений міф, що з імплантами не можна літати. Це помилка. З імплантами можна літати, плавати, засмагати, кохатися, народжувати, годувати грудьми, тому що імпланти не є протипоказанням для вагітності, пологів і годування. Також багато хто вважає, що імпланти можуть луснути або зрушити з місця — це можливо лише у разі серйозної аварії.

У пластичній хірургії найголовніше на мій погляд – це наголосити на природній красі пацієнта. Щоб не було видно слідів хірургії, щоб було видно, що це природна краса, підкреслити те, що вже є. Якщо ми розглядаємо ліпоскульптурування — це не метод схуднення, а спосіб підкреслити стрункі форми тіла. Неодноразово після операції пацієнти змінюються як зовні, а й внутрішньо, змінюється їх життя, з’являється більше упевненості у собі. Живий приклад — моя мама, яка майже у 70 років пройшла блефаропластику (операція зі зміни форми повік, розрізу очей) і стала щасливою та задоволеною. Усі пацієнти змінюються після процедури. Те, що вони бачать у дзеркалі, змінює внутрішнє відчуття, а люди в оточенні відчувають внутрішнє щастя.

Наскільки складною є блефаропластика? Скільки триває період відновлення?

Зазвичай після цієї процедури протягом тижня на обличчі можуть бути синці, а через два тижні сходять усі набряки та почервоніння. Найкраще на реабілітацію залишати місяць, бо кожен клієнт відновлюється за своїм графіком. Але якщо говорити про те, щоб робити прості повсякденні справи і виходити на вулицю, то це можливо вже через два дні після операції.

Існує кілька видів імплантів, як Ви підбираєте їх під пацієнтів?

Бувають різні ситуації, але все починається з бажання пацієнта. Друге – оцінити яку анатомію має пацієнт, бо бажання може бути несумісним із реальністю.

Ви намагаєтеся відмовити пацієнта, якщо вважаєте, що конкретна операція не принесе користі?

Звичайно, ми проводимо консультацію, на якій я популярно пояснюю, чому той чи інший імплант не підходить, і який буде краще замість нього.

Які найнезвичні запити були у Ваших клієнтів?

Напевно, це збільшення об’єму грудей у чоловіка. І мені вдалося відмовити пацієнта, бо є операції, які краще не робити.

Якщо пацієнт хоче зробити кілька операцій, це краще зробити одразу чи окремо? Що Ви можете порадити?

Знову ж таки повторюся, пластична хірургія — це не ургентна, це естетична хірургія, яку ми проводимо, коли у пацієнта є бажання. Якщо людину щось не влаштовує, перше, що потрібно зробити — це прийти на консультацію, де обговорюються всі моменти, які можуть турбувати.

Я дуже люблю комбінувати операції – це може бути блефаропластика з маммопластикою, ліпосакція з абдомінопластикою та збільшенням грудей. Якось ми зробили за один раз блефаропластику, маммопластику та інтимну пластику або маммопластику, абдомінопластику та інтимну пластику. При комбінованій операції період відновлення трохи довший, але пацієнту не потрібно двічі виділяти час для оперативного втручання, а також йти у глибокий сон.

Розкажіть трохи про скульптуру тіла. Кому це може бути показано? Чи можна отримати тіло своєї мрії лише за одну операцію? І чи є протипоказання?

Слід зазначити, що ліпосакція, ліпоскульптурування — це не операція схуднення. Є так звані жирові пастки (наприклад, нижня частина живота, зона галіфе), де відкладається жирова тканина і скільки б ми не худнули, скільки дієт не випробували, як би вперто не працювали в спортзалі, але ці жирові відкладення ніяк не йдуть. Ось для цього нам і потрібне ліпоскульптурування. У ході операції видаляється жирова тканина в тих місцях, де вона не подобається пацієнту, але найцікавіше, що цю ж жирову тканину можна використовувати з користю, наприклад, перенести в ті зони, де хотілося б додати обсягу (наприклад, сідниці). Деякі переміщують цей жир у груди, але я цього не роблю і не рекомендую.

Які операції Ви зараз робите найчастіше?

Операції на молочній залозі – це в основному збільшення та підтяжки, а також ліпосакція, абдоменопластика, ліпоскульптурування.

Варсік, Ви не лише успішний хірург, але ще й резидентка жіночого бізнес-клубу  The One in Million. Підкажіть, що Вам дає це суспільство?

Насамперед це позитивні емоції в оточенні красивих українських жінок. Тому, коли я приходжу до клубу, я отримую естетичне візуальне задоволення. Друге, звичайно ж, спілкування між резидентками клубу – завжди можна знайти корисну інформацію, йде обмін ідеями, планами, можна навчитися чогось нового у інших талановитих та сильних жінок. Тому величезна подяка клубу за ці зустрічі та за запрошення.

Скажи, які плани Ви маєте на майбутнє?

Дуже багато планів. Наприклад, цього року у мене вже заплановано три чи чотири стажування за кордоном, що підтверджує мої слова про те, що якщо хочеш бути найкращим, треба вчитися у найкращих. Це буде стажування до Італія та Швеції. На початок наступного року в мене вже запланована подорож на навчання у Бельгію.

Я часто навчаюсь за кордоном, зазвичай це тижневі курси, але я завжди повертаюся до України та планую жити та працювати саме тут. До того ж мій чоловік тут і я не маю наміру нікуди їхати без нього.

І насамкінець, щоб Ви могли порадити нашим читачкам, які, можливо, хотіли б щось змінити в собі, як не боятися, з чого почати і як потрапити до вас на прийом?

З чого потрібно почати – це просто прийти на прийом. Консультація ні до чого не зобов’язує. Потрібно спочатку поспілкуватися, обговорити, а далі вже вирішити, чи хочеться щось міняти чи ні. Але перший крок – це все-таки прийти до клініки на консультацію та обрати лікаря, якому ви довіряєте.