Спеціально для видання LIKEinUA Лариса Невзорова – косметоло-дерматолог у клініці Skin Love докладно розповіла про апаратну косметологію. В інтерв’ю вона розкрила нюанси роботи на апаратах нового покоління від провідних фірм та в чому їх переваги, пояснила, чим апаратна відрізняється від ін’єкційної косметології, і що потрібно знати новачкові, перш ніж потрапити на прийом до лікаря клініки Skin Love.

Ларисо, Ви відкрили мережу салонів апаратної косметології, щоби робити дівчат красивими. Розкажіть, чим апаратна косметологія відрізняється від ін’єкційної?

На сьогоднішній час розвиток медичної інженерії як галузі йде дуже швидкими темпами, і, відповідно, з кожною новою технологією відкриває для нас нові можливості: призупинити в’янення та старіння шкіри та інші небажані процеси. Технології дозволяють відкоригувати та виправити вже існуючі зміни, які не задовольняють естетично. За допомогою апаратної косметології можна допомогти досить великій групі пацієнтів. Серед них можна виділити тих, хто віддає перевагу якісній профілактиці, і тим, хто втратив якийсь важливий період свого життя і хоче ці яскраві зміни у зовнішності виправити за допомогою апаратів.

Чим приємна апаратна косметологія? В першу чергу тим, що процедури максимально прогнозовані — вплив завжди буде більш зрозумілим для фахівця і менш ризикованим для пацієнта. На даний момент усі апаратні технології настільки адаптовані під головний запит пацієнта, під його життєвий ритм, що дозволяє не випадати із соціуму, зі своєї звичної активності. Ми говоримо про те, що всі апаратні методики практично не мають реабілітаційного періоду на відміну від більшості ін’єкційних процедур. За перевагами апаратна косметологія безпечніша, має чіткий прогноз щодо ефекту, ефективнішу стимуляцію та мінімальну кількість ризиків та ускладнень.

Які апарати є у Вашій клініці? У чому їхня особливість?

У нашій клініці ми працюємо лише на преміальному та сертифікованому обладнанні. У нас представлено кілька різних напрямків, а родзинкою є апарат для лазерної епіляції від італійської компанії DEKA із запотентованою технологією MOVEO. На сьогоднішній день це ексклюзивний вид обладнання – найкращий серед усіх своїх конкурентів. Він дає можливість проводити процедуру безболісно, без негативних відчуттів і з максимальним ефектом. Курс процедур на даному апараті буде набагато коротшим, ніж на інших апаратах-аналогах, і при цьому він дає можливість працювати з будь-яким фототипом шкіри незалежно від етнічних особливостей — навіть з фототипом шкіри вище 3-4, це мулатки та афроамериканки. Важливо те, що лазерну епіляцію на даному апараті можна робити без прив’язки до пори року, а засмага не є протипоказанням.

Другим дуже цікавим апаратом, яким я пишаюся, є Ultraformer MPT. Це зовсім нова остання лінійка апаратів для SMAS-ліфтингу. Головна його відмінність у тому, що він дає можливість провести максимально ефективну процедуру, і при цьому знизити реабілітаційний період у пацієнта та досягти максимально яскравого ефекту на відміну від своїх аналогів. У попереднього покоління апаратів йде велика різниця у генеруванні імпульсів, а наш апарат відпрацьовує роботу ефективніше завдяки різним насадкам. Наприклад, в апаратів попередніх поколінь чергових робочих 3-4 насадки, а в Ultraformer MPT — цілих 10. Завдяки цьому лікарю вдається провести більш ювелірну та обережну роботу з пацієнтом, і отримати максимально виражений ефект від процедури, що не може не тішити. Даний апарат також має ексклюзивні три бустерні насадки, які хоч і не дають прогресу SMAS-ліфтинг, але при цьому повноцінно замінюють курс ін’єкційної косметології. Наприклад, у процесі вводяться спеціальні сироватки за допомогою ультразвуку, і це дає яскравий стимулюючий ефект фібробластами, відбувається стимуляція оновлення шкіри, вироблення колагену та еластину – повністю перезапускаються усі обмінні процеси шкіри.

Ще одним з найцікавіших апаратів в нашій клініці буде апарат Synchro FT від італійської компанії DEKA. Чому я на цьому наголошую? Тому що це медичне обладнання преміум-сегменту. Це рідкісні апарати і вони мають свої особливості. Synchro FT може застосовуватися в декількох галузях медицини, наприклад, дерматологи використовують його для корекції естетичних змін, як патологія судин, небажана судинна сіточка, розацея і так далі. При цьому цей апарат чудово опрацьовує пігментацію. Його також можуть застосовувати у своїй практиці лікарі флібологи, коли працюють з глибшими, більшими судинами на ногах.

Поговоримо про спосіб омолодження шкіри не хірургічним шляхом. Як цього можна досягти в клініці і як довго цей процес може зайняти?

Якщо говорити про нехірургічну підтяжку, у випадках, коли шкірний клапоть атонічний, розтягнутий, ми можемо обійтися без допомоги пластичних хірургів. Але важливо розуміти, що це може бути тривалий процес, оскільки правильний лікар пропрацює поєднаний протокол з технологій та методик. Період, на який може розтягнутися весь цей процес, залежатиме від вихідних даних пацієнта, від його віку, здібностей самого організму. Не менш важливим є відгук пацієнта — те, наскільки ретельно він дотримується рекомендацій, які лікар дає в постпроцедурний період, наскільки він до себе уважний.

Варіантів омолодження шкіри не хірургічним шляхом може бути декілька – найпоширеніший та ефективніший – це SMAS-ліфтинг Ultraformer MPT. Це апарат, який застосовується для безопераційної підтяжки. Під час процедури опрацьовується м’язово-жирові пакети, відбуваються деякі утиски шкірного клаптя. Кожен пацієнт із певним запитом підходить до того чи іншого апарату, що визначається в ході консультації. Наприклад, пацієнт різко скинув вагу, і хоч надлишку жирового пакета немає, є атонія зниження тургору шкіри, виражений дрібноморщинистий тип в’янення. Пацієнт звертається з бажанням досягти тонусу, пружності та ліфтингу, в чому може допомогти мікроголковий RF VIVACE – максимально комфортна за відчуттями процедура, безпечна та досить безболісна, розрахована безпосередньо на підтяжку та скорочення шкірного клаптя. Багато пацієнток переносять цю процедуру легко навіть без нанесення місцевого крему, що анестезує.

Іноді на практиці застосовується чергування процедур. Наприклад, лікар за показаннями призначає SMAS-ліфтинг, а далі процедури, спрямовані на роботу з якістю шкіри. Але це зазвичай призначається пацієнтам вікової групи. Дівчаткам молодшого віку може підійти, наприклад, неодимове лазерне омолодження, спрямоване на стимуляцію колагену, еластину, в результаті чого пацієнт отримує активний ліфтинг.  Найголовніше, що після цієї процедури немає абсолютно ніякої реабілітації. Неодимовий ліфтинг ідеальний для тих, хто хоче почати з профілактики старіння, він підійде тій групі пацієнтів, що не мають цілі кардинально змінити щось у зовнішності, а лише якісно та грамотно опрацювати проблемні ділянки.

Варіантів омолодження шкіри не є хірургічним шляхом велика кількість і вони можуть по-різному комбінуватися. Наприклад, роботу мікроголкового RF або шліфування обличчя можна додатково стимулювати полінукліатидами. Це потрібно для того, щоб  процес реабілітації пройшов більш ніжно для пацієнта, для того, щоб новий епідерміс сформувався правильно і вдалося створити нову молоду структуру заново. Це не складна методика зазвичай у форматі мезотерапії, але при цьому в комбінації з апаратами дає приголомшливий результат.

Чи є якісь протипоказання в апаратній косметології?

Звичайно, до апаратних процедур завжди є певний список протипоказань. Усі нюанси обговорюються безпосередньо на консультації перед проведенням процедури. Лікар надає пацієнту спеціальну анкету з певними питаннями, виходячи з якої стає зрозумілим, робота з якими апаратами протипоказана.

Основні, базові протипоказання у роботі з апаратами – це онкологія в активній фазі, лактація та вагітність. У цей період дуже часто дівчатка хочуть щось зробити для себе приємне, але в нашій клініці ми завжди намагаємось умовити їх насолодитися цим прекрасним періодом життя без шкоди для себе та дитини.

Далі перелік протипоказань вже йде більш індивідуальний. Наприклад, певні хронічні захворювання, серйозні стани, як епілепсія. Лікарі опрацьовують за списком усі протипоказання окремо з кожним пацієнтом. При збігу певних показників здоров’ю рішення приймає лікар або колегія лікарів. Наші лікарі консультуються з суміжними фахівцями, наприклад, гінекологом або ендокринологом, і зрештою рішення ухвалюється спільно. Все дуже індивідуально.

Чи є якісь процедури, що ви рекомендуєте робити влітку, а які категорично заборонені?

Наші апарати чудові саме тим, що немає прив’язки до сезону року. Наприклад, лазерну епіляцію на апараті MOVEO можна виконувати цілий рік. Але на це здатні не всі апарати. Важливо знати, з яким обладнанням ви працюєте. На відміну від наших сертифікованих апаратів, інші можуть мати обмеження в літній період, наприклад, протипоказана буде свіжа засмага і перебування на сонці після процедури. Для процедури на апараті з технологією MOVEO подібних обмежень немає.

Якщо говорити про пріоритетність проведення якихось процедур в осінньо-зимовий період часу, я віднесла б усі методики, які працюють з такими проблемами як пігментація. І в деяких випадках робота з видаленням небажаних судин, тому що зазвичай ця процедура проводиться курсом – 3-4 процедури з інтервалом 3-4 тижні між ними. Чому саме восени? Бо саме після цього курсу є обмеження – не бажано перебувати на активному сонці. І щоб не ускладнювати життя пацієнту, ми рекомендуємо проводити  процедури на пігментацію осінню або взимку.

Як косметолог-дерматолог, які поради ви можете дати, щоб запобігти утворенню пігментації?

Проблема пігменту досить серйозна і за середньостатистичним спостереженням своїх пацієнтів я бачу, що з проблемою пігменту стикається все більше і більше дівчат. Найголовніший момент у питанні пігментації – це профілактика. Більшість з нас не дуже любить наносити SPF-крем, не всі хочуть розбиратися в хімічних та фізичних факторах захисту. Але на сьогоднішній час будь-який лікар-косметолог має достатню кількість знань, щоб індивідуально під пацієнта підібрати ідеальний препарат: за брендом, складом та типом шкіри.

Оскільки SPF-крем потрібно оновлювати протягом дня, він має бути максимально комфортним для кожного індивідуально. Самостійно підібрати належний догляд досить складно, тому краще проконсультуватися з фахівцем.

До того ж, існує безліч різновидів SPF-кремів. Деякі захищають тільки від ультрафіолету, а деякі розроблені спеціально для шкіри, схильної до пігментації, і покликані не тільки захищати від утворення нових плям, а й боротися з наявними. При застосуванні таких засобів ви отримуєте подвійний ефект – активний захист та нарощування естетичного візуального ефекту на освітлення вже наявних пігментних плям.

У літній період найкраще користуватися кремом із захистом SPF 30-50, а взимку вистачить і 10.

Чи є апарати, які допомагають позбутися пігментації?

З апаратів, які допомагають позбавитися пігментації, можна виділити ті, які проводять методику IPL — вона ідеальна. Спектр випромінювання створює спеціальна насадка. Даний апарат розрахований на те, щоб висвітлити наявні пігментні плями, привести в тонус судини і зробити тон шкіри ідеально рівним. У нашій клініці дуже потужною насадкою IPL оснащені апарати Synchro FT – неодимовий лазер.

Що стосується лазерної епіляції, які у неї переваги та відмінності від депіляції?

Лазерна епіляція — це найкраще, що може статися з кожною жінкою, і не тільки. На даний період процедура дуже затребувана також і серед чоловіків.

Під час процедури пацієнт почувається комфортно, розслаблено, отримуючи в результаті гладку та бархатисту шкіру. Крім гладкості з плюсів також — зменшення подразнення, висипань, порятунок від врослого волосся, адже проблема врослого волосся дуже поширена при восковій депіляції або шугарінгу.

Апарати лазерної епіляції дають можливість зробити курс досить коротким і вже після першої процедури видно яскравий ефект, який не може не радувати. Апарати, на яких працюють у нашій клініці, мають технологію MOVEO, і вона абсолютно безболісна. Саме тому велика кількість наших пацієнтів – чоловіки. Більшість з них звертається, щоб безболісно опрацювати найделікатніші зони. Якщо дівчата ще готові на подвиги заради краси, то у чоловіків больовий поріг нижчий, а тому лазерна епіляція MOVEO дає можливість абсолютно без негативу та дискомфорту опрацювати навіть найчутливіші ділянки. Дуже багато чоловіків-спортсменів, наприклад, виступаючих бодібілдеров або тріатлонщиків звертаються не тільки за лазерною епіляцією пахвових западин і бікіні, а й повністю всього тіла — рук, ніг, грудей, спини і так далі.

Деякі чоловіки опрацьовують зону обличчя, наприклад, коли хочуть отримати більш чітке окантування бороди, потилиці, шиї навіть після барбершопу.

Якщо порівнювати звичайну депіляцією з лазерною епіляцією, то є ризики подразнення та зараження, наприклад, при видаленні волосся шугарингом. Через те, що неправильно розраховується щільність воску, спостерігаються часті травми, коли крім небажаного волосся відривається пласт епідермісу. Ситуації, на жаль, плачевні бувають різні, і щоб їх уникнути, варто спробувати лазерну епіляцію.

Якщо дівчина або хлопець вперше збирається у Вашому салоні, що їм потрібно знати? Як підготуватись?

Якщо пацієнт вперше записується на прийом, то в нашій клініці завжди є первинна консультація перед проведенням процедур. Це важливо для того, щоб нашим клієнтам не доводилося приїжджати повторно – один раз на консультацію, інший – на процедуру – все проводиться одразу. Консультації у нас обов’язково входять у план першої зустрічі, і зазвичай там дається максимально детальна інформація та повне вивчення анамнезу пацієнта виявлення можливих протипоказань за станом здоров’я.

Якщо ви записуєтеся на процедуру вперше, адміністратор відправляє пам’ятку залежно від того, на яку процедуру записаний пацієнт. Наприклад, якщо це лазерна епіляція, важливо за добу підготувати шкіру — поголити всі зони, які будуть оброблятися, не можна наносити лосьйони, що містять спирт, масла, креми і муси. Шкіра має бути ідеально чистою та гладкою.

Для інших апаратів підготовка, зазвичай, незначна. Якщо це апарати, які працюють на ліфтинг або пігментацію, буде рекомендовано, наприклад, за певний період виключити з домашнього догляду кислоти або ретинол, якщо пацієнт ними користується. Адміністратор завжди це попередньо погоджує з пацієнтом у індивідуальному листуванні. Також перед процедурою лікар ставить питання, чи були виконані всі рекомендації і тільки потім приступає до процедури.

Які процедури Ви порадили б пройти новачкові у сфері апаратної косметології? Які особисто Ваші лідери?

Важко дати якусь рекомендацію новачкові, тому що в нашій клініці є широкий спектр процедур. Перше, що важливо розуміти, будь-які призначення в естетичній медицині та процедури виконуються виключно за показаннями. Залежно від запиту, проблематики, вікової категорії пацієнта та стану здоров’я на момент виконання процедури варіюватимуться рекомендації. Буває так, що протокол дій може бути досить широким, іноді пацієнту буде призначено комбінування якихось методик. Іноді навпаки, пацієнт думає, що проблема вимагатиме складнішого рішення, а лікар пропонує мінімальне втручання, але з гарним результатом.

З моїх фаворитів для віку 35-40+ буде SMAS-ліфтинг або RF VIVACE – цей апарат ідеально виявив себе у роботі по тілу. Наприклад, через різке зниження ваги після пологів або ліпосакції, наприклад, стегон або рук, після того, як хірург прибрав небажані обсяги, але шкірний клапоть залишився, його можна пропрацювати та довести до ідеалу завдяки мікроголковий RF.

Тому виділити якісь основні процедури-фаворити насправді складно, тому що потрібно відштовхуватися від запиту кожного пацієнта індивідуально.

Якщо говорити про новачків, які не знайомі з роботою апаратних методик, то краще починати з епіляції MOVEO. Так як проблема небажаного волосся напевно є у кожного.