У першому півріччі 2024 року Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України отримає новий простір для реабілітації українських захисників і захисниць. Унікальною особливістю є те, що хірургічне лікування та відновлення поранених із бойовими травмами відбуваються в одному медичному закладі в стаціонарних умовах. Завдяки цьому проєкту Інститут зможе проводити високопрофесійну реабілітацію для майже 1000 поранених на рік (включаючи амбулаторне лікування).

Оновлення відділення реабілітації Інституту травматології та ортопедії стало першим проєктом ініціативи «РеабіЦентр» Олеся Довгого, мета якої – зробити фізичну реабілітацію більш доступною завдяки збільшенню пропускної спроможності та модернізації наявних медичних просторів, де проходять лікування захисники та захисниці України. Його офіційним стартом стало підписання 4 серпня 2023 р. тристороннього меморандуму між Міністерством охорони здоров’я України, Інститутом травматології та ортопедії НАМНУ та Благодійним фондом Родини Довгих «Можемо разом». Наразі Фонд виконує функцію адміністративно-технічної платформи для ініціативи «РеабіЦентр», на базі якої можуть об’єднуватися партнери й однодумці.

«Зараз потреба у швидкому збільшенні реабілітаційних потужностей у масштабах країни настільки велика, що знадобляться сотні програм, аби її задовільнити. З розуміння цього завдання і народилася ініціатива «РеабіЦентр», а в її межах як перший крок – проєкт з Інститутом травматології. Наразі наша команда вже провела там первинну оцінку потреби в модернізації, а також проаналізувала можливі варіанти постачання обладнання. Далі будемо проробляти конкретні деталі і крок за кроком реалізуємо проєкт», – зазначив Олесь Довгий. 

Ініціатива «РеабіЦентр» є логічним продовженням попередніх програм Олеся Довгого стосовно військово-медичного напряму. Зокрема вже в перші дні повномасштабного вторгнення разом із партнерами передали на передову надсучасну пересувну хірургію. Спільно з Православною церквою України, Православною церквою України у США та МОЗ вдалося передати необхідні ліки для понад 100 лікарень, зокрема для прифронтових шпиталів. Системно здійснюється різностороння підтримка медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», який очолює Яна Зінкевич. Крім того, завдяки партнерству з австрійською компанією BASU забезпечили доставку в прифронтові регіони інноваційного реагенту-знезаражувача для одержання 12 млн л чистої питної води.  Подібний реагент на 800 тис. літрів очищеної води після підриву ворогом Каховської ГЕС передали Херсонській обласній лікарні.  Також для потреб ЗСУ придбали унікальну британську броньовану землерийну машину FV180 Combat Engineer Tractor. Важливою частиною роботи з підтримки ЗСУ стала участь Довгого спільно з партнерами у проєкті ArmWomenNow із забезпечення українських захисниць на передовій жіночими одностроями. 

Довідково

Благодійний фонд Родини Довгих «Можемо разом» створений у квітні 2011 року. Основними напрямками доброчинної діяльності є освіта, спорт і здоровий спосіб життя, соціальні проєкти та виклики долі, якими спочатку стала пандемія COVID-19, а потім російська агресія. З початку повномасштабного вторгнення Фонд спільно з партнерами акумулював у межах програми «Разом до перемоги» майже 230 млн грн для реалізації понад 100 гуманітарних проєктів.