Відбулася щорічна нагорода Global Teacher Prize Ukraine, на церемонії вручення якої побувала Олена Зеленська. 

В ході заходу перша леді оголосила переможця в номінації «Молодий вчитель» і від імені всієї країни подякувала педагогам, які попри найскладніші умови продовжують надихати й розвивати українських дітей. А отже, і наше майбутнє.

Переможцем став 23-річний Петро Сітек — вчитель із чотирирічним стажем, що викладає у Школі вільних та небайдужих у Львові. Він став володарем щорічної освітньої нагороди від громадської спілки «Освіторія» – Global Teacher Prize Ukraine у номінації «Молодий вчитель». Була рада вручити її Петру особисто. Ця номінація надзвичайно надихає, адже вона про те, що для молодих людей професія вчителя престижна. Що робота захоплює їх і не лякає труднощами. Хтось із номінантів почав працювати просто перед війною, а хтось – уже в розпал війни. І все одно залишився на своєму місці, не покинув викладання. Це теж заслуговує на окрему вдячність.

«Ця номінація надзвичайно надихає, адже вона про те, що для молодих людей професія вчителя престижна. Що робота захоплює їх і не лякає труднощами. Хтось із номінантів почав працювати просто перед війною, а хтось – уже в розпал війни. І все одно залишився на своєму місці, не покинув викладання. Це теж заслуговує на окрему вдячність», — відзначила дружина Зеленського.

Важливий момент: переможець підкреслює актуальний для України курс на гендерну рівність. Жінки становлять близько 85% українських учителів. Тож наш переможець дає надію, що педагогічна праця цікавить і залучає чоловіків. Бо рівні можливості, за які всі ці роки бореться Україна, мають бути й у професії вчителя.

«Велика подяка всім українським педагогам, які під час страшної війни продовжують працювати! І вчать не лише освітніх предметів, а й стійкості та життєлюбності. Зміцнюють віру молоді у свої сили. Показують, що попри ворожий напад життя триває, а отже, у ньому є майбутнє – для дітей, їхніх родин, усієї країни», — додала перша леді.