Олена Зеленська прибула до Франції на важливу для культурної дипломатії України подію – відкриття представництва Українського інституту у Парижі. Як зазначила перша леді, в той час, коли культура нашої країни, як і люди, під щоденними російськими атаками, влада мусить підсилювати її голос у світі, а подекуди й навіть знайомити з нею з нуля, бо багато історичного внеску України привласнено Росією. 

Перша леді взяла участь у події, яка напряму стосується захисту культурного спадку — як почесна гостя Олена Зеленська виступила на 42-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходить у паризькій Штаб-квартирі.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Також 45-річна дружина українського президента подякувала ЮНЕСКО за те, що вони продовжують фіксувати кожен факт нападу на спадщину нашої країни. За кілька днів до візиту Олени Зеленської до Парижу російські війська атакували Одесу, пошкодивши Одеський художній музей. Це не один культурний набуток, пошкоджений окупантами: театр в Чернігові, історичний центр Львова, Свято-Преображенський собор у Одесі, а також музеї, бібліотеки, галереї — більше 1700 об’єктів культурної інфраструктури України постраждало за ці півтора роки повномасштабного вторгнення.

«Для нас всі вони не просто абстрактні пам’ятки. Це частина нас. Міста, які будували наші пращури, де росли ми, де ходять в школу наші діти..  Ми можемо відновити більшість споруд. Але ми не зможемо повернути втрачених людей, які могли створити ще. Ірину Осадчу — директорку Купʼянського крайознавчого музею, вбиту російською ракетою разом зі своїми експонатами, 85-річну художницю Любов Панченко, померлу після місяця голоду в окупованій Бучі. Володимира Вакуленка, дитячого письменника, вбитого окупантами в Ізюмі….  Все це нагадує інші страшні сторінки нашої історії: 3 листопада 1937 року було розстріляно понад 100 діячів української культури та мистецтва в урочищі Сандармох. Це зробила інша іпостась Росії — Радянський Союз. Ось чому наша оборона від знищення триває не півтора роки, — століття. Ми намагаємося захищати одночасно життя, культуру і історію. Щоб більше ніхто не втрачав – ні історію, ні культуру, ні життя», — зазначила перша леді.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська