36 політиків із восьми європейських країн, включаючи Нідерланди, Велику Британію, Німеччину, Швецію, Естонію, Болгарію, Румунію та Словаччину, підписали лист із проханням продовжити термін висування кандидатів до 31 березня. Чиновники закликають номінувати українського президента Володимира Зеленського та народ України на премію миру.

«У світлі історично безпрецедентних подій ми шанобливо закликаємо Комітет з Нобелівської премії знову відкрити та переглянути процедуру висування кандидатур на Нобелівську премію миру 2022 року. Світ вражений картинами війни з України. Мільйони сімей зараз живуть у страху, їхнім будинкам, майну та життю загрожують бомбардування та загарбницька армія. Ми є свідками мужності народу України, яка протистоїть війні, розв’язаній проти нього Російською Федерацією. Сміливі українські чоловіки та жінки борються за збереження демократії та самоврядування. Від демократично обраного президента України Володимира Зеленського до людини, яка зі сльозами на очах прощається зі своєю сім’єю, щоб боротися за свою країну – люди по всій Україні повстають, щоб протистояти силам авторитаризму», — йдеться у заяві.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Таке прохання є безпрецедентним за всю історію існування премії, але й війна Росії проти України також найбезпрецедентніша подія з часів нападу фашистської Німеччини.