Алея, названа на честь українського подружжя Щепанюк, з’явилась у Єрусалимі. Історія, що передує появі цієї алеї, вражає своєю людяністю. Багато місяців родина зі Львівщини переховувала від нацистів своїх сусідів – єврейську сім’ю Вайс, а тепер отримала почесне звання Праведників народів світу, як і ще понад 2600 українських родин, які допомагали рятувати євреїв. Сьогодні ця алея поєднує Україну та Ізраїль, так само як поєднує наші країни спільна цінність: немає нічого важливішого за людське життя.

Вчора Олена Зеленська взяла участь у урочистому відкритті алеї.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

«Щодня ця жінка давала нам їсти, приносила воду, допомагала від щирої душі та щедрого серця. Вона постійно була під загрозою смерті». Ця дивовижна історія порятунку почалася в 1941 році в місті Бориславі Львівської області , коли подружжя Юлії та Романа Щепанюк сховало своїх сусідів-євреїв, родину Вайс: маму, тата й трьох дітей – від нацистів. Так і жили, ризикуючи собою, багато місяців. Певно, саме такий вигляд і має справжній порятунок – не яскравий кіноефект, а буденна, щоденна праця заради того, щоб хтось жив. І їм вдалося! Родина Вайс врятувалась і після звільнення міста переїхала до новоствореної держави Ізраїль, де один із синів, Шевах Вайс, став політиком. Він обіймав посаду Спікера Кнесету, був Послом Держави Ізраїль у Польщі. Своїх рятівників Вайси не забули: за рішенням «Яд Вашем» Щепанюків визнали Праведниками народів світу. Це почесне звання надається людям, які, ризикуючи собою, рятували євреїв від нацистського знищення. А тепер за рішенням муніципалітету Єрусалима в місті буде ще й алея імені подружжя Щепанюк», — розповіла перша леді.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська